بعد از ایده بسیار جالب این پست، منم تصمیم گرفتم بنویسم :) 

+قبلش توصیه می شه نوشته های بقیه رو هم بخونین ، توی این پست، صد در صد از ایده های من جالب ترن و مجموعه خوبی هم هست.

+ فکر می کردم بتونم با گوشی لینک بدم، ولی انگار نمیشه. منظورم این دو تا لینک پایینه: 

http://insidemonster.blog.ir/post/491

http://insidemonster.blog.ir/post/492

البته در طول سال کنکور یه لیست جمع کردم از کار هایی که باید انجام بدم، ولی خب اون لیست چون برای استراحت آماده شده یه کم سبک ه و خب خیلی چیز شاهکاری توش نیست. و البته چون هنوز تمومش نکردم خیلی ها رو خودم نخواندم که بخوام معرفی کنم. ولی اگه دوست داشتین اینه:

http://geekvsnerd.blog.ir/post/14

الان با موبایل م و نمیتونم برای تک تک اینا لینک بدم، چیزی رو پیدا نکردید بگید لینک می ذارم و تا چند روز آینده هم کامل ش می کنم حتما:)

1- کار های کرت ونه گات به طور کلی و مخصوصا سلاخ خانه شماره پنج و گهواره گربه. زبان اصلی بخونین بهتره ولی اگه می خواین ترجمه بگیرین برای هر دو ترجمه آقای بهرامی رو توصیه می کنم. دوست دارم بگم چرا ولی هر چی بگم یه جور ظلم ه در حق شون چون نمی تونم در حدی که باید تعریف کنم. حالا زیاد توقعاتتون رو بالا نبرید ولی هر دو، مخصوصا سلاخ خانه، جزو تاپ تن کتاب هایین که خوندم.

2- کارهای پل استر، مخصوصا سه گانه نیویورک با شروع از شهر شیشه ای. من فقط یه ترجمه از اینا دیدم برای همین نظری روی اون نمی تونم بدم. می تونین بهش بگین داستان پلیسی، عجیب غریبه و به شکل آزار دهنده ای خوبه. (به نظرم این طوری که من تعریف می کنم حرف نزنم بهتره:)) )

3- سایه اثر مارک لوی. منو گریه انداخت و من برای هر چیزی که گریه م بندازه احترام زیادی قایل م. داستان ساده ای داره، توی تقریبا نصف کتاب شخصیت اصلی بچه ست و اون دنیا واقعا جذبتون می کنه.

4- می خواین بخندین؟ کارهای دیوید سداریس مخصوصا بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم. من به شدت طرفدار ترجمه های آقای خاکسارم ولی زندگی این جناب خیلی سانسور داره و برای همین چند فصل کتاب توی ترجمه ی فارسی نیست.

5- جنگل واژگون و فرنی و زویی از جناب سلینجر. ناتور(ناطور؟) دشت رو دوست نداشتم و برای همین یه مدت طول کشید که سراغ کارهای دیگه آقای سلینجر برم، ولی وقتی که رفتم پشیمون نشدم. این دو تا کار هنوزم که هنوزه از بهترین کتابایین که خوندم.

6- fevre dream از جورج ار ار مارتین. فکر می کنم ترجمه ش به اسم رویای تب آلود منتشر شده و شنیدم خیلی خوبه، ولی ندارمش و نمی دونم از چه نشریه و چه قدر سانسور داره. البته نگران نباشین، مثل اون مجموعه دیگه ش که همه می شناسین نیست و سانسور نداره زیاد، ولی هنر نویسندگی مارتین همونه. اگه کار فانتزی میخواین و کارهای خوناشامی تا حالا ناامیدتون کردن اینو پیشنهاد می کنم.

7- به عنوان کتاب علمی، تاریخچه تقریبا همه چیز از بیل برایسن، از نشر مازیار رو توصیه کنم. کتاب قطرش زیاده، ولی خوندنش خیلی آسون ه. نثر نویسنده روونه و تقریبا هم در مورد همه چیزه :دی

8-مجموعه شعر ن» از حسین جنتی. من در شعر سر رشته ای ندارم که تخصصی نظر بدم، ولی این غزل ها واقعا جذبم کردن:)

9- بازم برای خنده، عطر سنبل عطر کاج فیروزه جزایری دوما رو توصیه می کنم. داستان یه ایرانی مهاجر به آمریکا. داستان عالیه و خنده دار، شایدم خیلی جاها با نویسنده همذات پنداری کنین.

10- همچنان برای خنده، کمدی وسترن برادران سیسترز. بله درست شنیدین، کمدی وسترن:)) همون غرب وحشی آمریکای خودمون: دی

11-مستند cosmos، به روایت نیل تایسون و براساس اطلاعات به روز شده کتابی به همین نام از کارل سیگن، که فکر کنم معرف حضورتون باشه. همه چیزش فوق العاده ست و فکر کنم سیزده قسمت بیشتر نیست. البته همینجا بگم که نه نویسنده نه راوی به خدا اعتقاد ندارن و اگه اذیت می شین سراغش نرین.

12- بازی Limbo. این بازی. من عاشقش شدم. کل بازی کاملا سیاه سفیده ( البته بیشتر سیاهه) و خیلی دارکه، اگه حس می کنین تو روحیه تون اثر میذاره سراغش نرین. معماییه و خیلی ذهنتون رو به چالش می کشه و مجبورین به تمام جزییات توجه کنین.

13- فیلم The Judge. فیلم درام جناییه با تاکید زیاد روی درام. بازیگراش عالین و داستان هم حرف نداره.

14- The Edge of Tomorrow. شاید فیلم خیلی عمیق و معنا داری نباشه، ولی فانتزی خوش ساختیه به نظرم. واقعا دنیا و داستان رو دوست داشتم و شاید چند جا زیاد منطقی نباشه ولی ارزش دیدن داره.

15- انیمه ی Steins; gate. اگه کارهای فیزیک طور و سفر در زمانی دوست ندارین سراغش نرین، ولی اگه رفتین با چهار پنج قسمت اول مدارا کنید تا به جاهای خوبش برسه و سررشته کار دستتون بیاد. نقاشی ها خوبن و شخصیت ها از اونم بهتر، فکر کنم انیمه باز ها دوستش داشته باشن.

16- سریال فرندز. خنده دار و فوق العاده ست، اگه فاز نیویورک سی و خورده ای سال پیش رو دوست داشته باشین بهتر هم میشه. فکر نمی کنم بتونین ده تا سیزن رو

توی تابستون تموم کنین، ولی توصیه میکنم به شانسی بهش بدین.

17- یه سریال طنز دیگه، The big bang theory. اینم بلنده، حدود نه تا سیزن، و در مورد چندتا دوست نرد فیزیک دانه که بهو یه دختر وارد زندگی شون می شه. اینم بد نیست یه شانسی بهش بدین:)

- فیلم The imitation game. من واقعا عاشق بازی بندیکت کامبربچ توی این فیلمم و داستانش هم به شدت تاثیر گذاره، براساس وقایع حقیقی.

19- حرف بندیکت شد، سریال شرلوک بی بی سی رو دیدین دیگه حتما؟ نه؟ ببینید. کوتاهه، کلا سه تا سیزنش نه تا قسمته و با یه قسمت ویژه، میشه ده تا.

20- من واقعا آدمی نیستم که بخوام موسیقی معرفی کنم. یه چیزی رو یه جا می شنوم و دانلود می کنم و گوش می دم، سلیقه خاصی نه روی خواننده دارم نه ژانر. ولی جدیدا با یه گروه آشنا شدم به نام The Thousand Foot Krutch . یه گروه راک فکر می کنم کانادایی هستن. آلبوم مورد علاقه من The End Is Were We Begin ه.

+ تا اینجا نوشتم و فهمیدم اصلا جدا نکردم اینا رو، همینطوری قبول کنین لطفا. به علاوه زیاد داستانا رو تعریف نکردم، چون خدا گوگل رو خیر بده و به علاوه می ترسیدم هیجان زده بشم و زیادی بگم. به بزرگی خودتون ببخشید. امیدوارم چیزی رو یادم نرفته باشه و بعدا پشیمون نشم :))

با اینا تابستونو سر بکنید: یک بازی وبلاگی

نمی دونم چرا نمی شه پست قبل رو ویرایش کنم و ادامه ش بنویسم اینو!

ولی ,رو ,کنم ,یه ,خیلی ,اگه ,می کنم ,رو دوست ,رو توصیه ,توصیه می ,blog ir

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

music . قهوه گانودرما درمان لاغری BLACKPINK IN YOUR AREA قصه گوی کوچک نیازمندی ها ، آگهی رایگان و تبلیغات رایگان اینترنتی ساخت میزمدیریتی کودک شاد دفتر روانشناسی نجمه طاهری Hovdk hofhv sdl ;hvj